wtorek, 31 stycznia, 2023

Co będzie z Czarnymi?

0
Co będzie z Czarnymi?
Udostępnij:

Wczoraj zapadła decyzja o wycofaniu się pierwszego zespołu seniorów Czarnych Jasło z rozgrywek III Ligii lubelsko-podkarpackiej. W związku z tym nie odbędzie się zaplanowany w dniu jutrzejszym mecz z Podlasiem Biała Podlaska. To kolejna zła wiadomość w klubie w tak krótkim czasie. Jeszcze niedawno do dymisji podał się Robert Hap, którego w tamtym tygodniu zastąpił Mariusz Stawarz oraz Wiesław Bazan, obecnie były prezes klubu. Jest aż tak źle? 

Czarne chmury nad Czarnymi wiszą już od dawna. Klub już od jakiegoś czasu boryka się z problemami finansowymi. Po rezygnacji trenera Hapa i prezesa Bazana nasuwa się tylko jedno pytanie, co teraz czeka jasielski klub sportowy? Czy słowa byłego prezesa, gdzie twierdził, że klub w tym mieście nie jest już nikomu potrzebny, okażą się słuszne? Jak skończy się ponad 100 lat tradycji? 

– Jako prezes wykorzystałem wszystkie możliwości przesunięcia w czasie agonii Jasielskiego Klubu Sportowego – oświadczył Wiesław Bazan.

Skontaktowaliśmy się z prezesem Bazanem licząc na szersze wyjaśnienie całej tej sytuacji. Zapewnił nas, że chętnie to zrobi, po czym nie przyszedł na umówione spotkanie. Telefony też przestał odbierać. Na temat problemów w klubie nie chce się również wypowiadać Robert Hap, były trener Czarnych, twierdząc, że to sprawa zarządu. Komentarzy unikają także piłkarze, ale nie kryją, że sami nie wiedzą już co o tym myśleć.

Jedną z przyczyn wycofania się z rozgrywek, którą przedstawia Zarząd klubu, jest brak odpowiedzi ze strony Burmistrza Miasta Jasła Andrzeja Czernieckiego na pismo wysłane w dniu 2 maja br.

Klub jest w trakcie realizacji umowy, według której miasto przekazać ma na działalność Czarnych dotację w wysokości 200 tys. zł. 175 tys. zł już przekazano w dwóch transzach, a o pozostałe 25 tys.zł zarząd na razie nie wnioskował. W swoim piśmie skierowanym do burmistrza przedstawiono jedynie znane wszystkim problemy finansowe klubu oraz brak wsparcia ze strony innych podmiotów.

– Burmistrz miasta Andrzej Czernecki wykazywał zawsze otwartą i przyjazną postawę względem działaczy Klubu Czarnych. Goszcząc jego przedstawicieli na ostatnim spotkaniu w dniu 30 kwietnia br., otrzymał zapewnienie o udziale drużyny seniorów w rozgrywkach III Ligii – komentuje Paweł Rzońca, sekretarz miasta Jasła. – Podczas spotkania przedstawiona została również informacja o występującym deficycie w budżecie Klubu w wysokości 80 tys. zł, które pozwoliłyby na prowadzenie klubu na dotychczasowym poziomie do końca 2013 roku. Stąd też zdziwienie budzi późniejsza postawa zarządu klubu i obarczanie jedyną odpowiedzialnością burmistrza Czerneckiego za obecną sytuację w klubie – dodaje Rzońca. 

W najbliższy poniedziałek, 20 maja, w siedzibie klubu odbędzie się konferencja prasowa,  na której zarząd przybliży aktualną sytuację sportową i finansową klubu JKS Czarni 1910 Jasło.

 

Zapowiadana konferencja w poniedziałek, a dziś burmistrz Andrzej Czernecki w trybie natychmiastowym zwołał posiedzenie Miejskiej Rady Sportu w Urzędzie Miasta w Jaśle. Zebranie zostało zwołane w trybie pilnym, ze względu na omówienie sytuacji w jakiej znajduje się klub sportowy „Czarnych”.

Weronika Samborska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj