poniedziałek, 4 marca, 2024

Daniel walczy o mistrzostwo

0
Daniel walczy o mistrzostwo
Udostępnij:

 

W maju bieżącego roku jaślanin Daniel Wachowski zadebiutował w Motocyklowym Pucharze Polski Rookie 600. Póki co stoi na czele stawki. O kolejne punkty będzie walczył 6-7 sierpnia br.

Podczas pierwszej rundy w Poznaniu zakwalifikował się do wyścigu z czasem 1:42.524, co pozwoliło mu na zajęcie trzeciego pola startowego. Ostatecznie udało mu się obronić tę pozycje z kwalifikacji i dojechał jako trzeci wskakując w debiucie na pudło. – Podczas drugiego wyścigu w Poznaniu, mimo że poprawiłem czas okrążenia w wyścigu na 1:41.806 ukończyłem na czwartej pozycji. Kolejna runda odbyła się na węgierskim torze Pannonia Ring. Tam zająłem drugą pozycję podczas kwalifikacji i chciałem powalczyć o zwycięstwo na moim ulubionym torze, lecz przez mały błąd natury technicznej przewróciłem się podczas wyjazdu do wyścigu i trzeba było się z tym pogodzić i wrócić do domu bez cennych punktów do klasyfikacji generalnej – opowiada Daniel Wachowski. Podczas ostatniej rundy ścigał się na czeskim torze Autodrom Most. Była to runda połączona z europejską serią wyścigową Alpe Adria. W kwalifikacjach zajął drugie miejsce wśród Polaków tracąc do lidera tylko 18 tysięcznych sekundy. – Dobrze wystartowałem, lecz po nieudanym ataku na pierwszą pozycję przestrzeliłem zakręt i wyjechałem poza tor, straciłem tam cennych 8 sekund po powrocie na tor goniłem liderów i odrabiałem straty wyprzedzając kilku zawodników – mówi. Ostatecznie udało mu się ukończyć wyścig na drugim miejscu, co dało mu kolejne 22 punkty i tym samym wskoczył na pozycję lidera z przewagą 7 punktów nad kolejnym zawodnikiem.

Kolejne zawody rozegrane zostaną 6-7 sierpnia br. na torze w Poznaniu. Daniel będzie walczył o jak najwyższą lokatę, by utrzymać pozycję lidera. Trzymamy kciuki.

Wydarzenie można śledzić na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1566779460292410/

 Więcej o Danielu, jego pasji przeczytasz tutaj:

red