sobota, 15 czerwca, 2024

Nocna i świąteczna pomoc stomatologiczna w krośnieńskim szpitalu

0
Nocna i świąteczna pomoc stomatologiczna w krośnieńskim szpitalu
Udostępnij:

Od 1 sierpnia w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie (ul. Korczyńska 57) rozpocznie działalność nocno-świąteczne Ambulatorium Stomatologiczne. Z bezpłatnej pomocy można będzie skorzystać od poniedziałku do piątku w godz. od 19.00 do 7.00, a w dni wolne od pracy i święta – całodobowo.

Pacjenci nie muszą się rejestrować, ani posiadać skierowania; zgłaszając się do punktu stomatologicznego otrzymują pomoc doraźną w przypadku nagłego bólu lub urazu zęba (m.in. krwotok po usunięciu  zęba, ból zęba z obrzękiem i naciekiem zapalnym, ból zęba mlecznego, ból pod wypełnieniem zęba). Lekarze dyżurni nie będą prowadzić leczenia przewlekłych schorzeń stomatologicznych,  jedynie fachowo zaopatrzą pacjenta.

Z tej bezpłatnej pomocy będą mogli skorzystać m.in. mieszkańcy Jasła, powiatu jasielskiego, a także przyjezdni, ubezpieczeni w Narodowym Funduszu Zdrowia. Osoba, która nie posiada ubezpieczenia zostanie przyjęta za pełną odpłatnością.

Ambulatorium w krośnieńskim szpitalu jest jedynym punktem na terenie powiatu krośnieńskiegoświadczącym w nagłych przypadkach bezpłatną stomatologiczną pomoc doraźną dla ubezpieczonych w NFZ.

UMJ