środa, 10 sierpnia, 2022

Polscy muszkarze ze srebrnym medalem! Piotr Armatys wicemistrzem świata

0
Polscy muszkarze ze srebrnym medalem! Piotr Armatys wicemistrzem świata
Udostępnij:

Dziś dobiegły końca 34-te FIPS – Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Muchowym organizowane w Czechach w miejscowości FRYMBURK. Areną sportowych zmagań była rzeka VLTAVA, na której urządzono 4 sektory oraz zbiornik KVENTONOV (jeden z pierwszych zbiorników trociowych w Czechach). Wielki sukces odniósł Piotr Armatys, który nawiązał do wspaniałych tradycji polskiego muszkarstwa i we wspaniałym stylu wywalczył wicemistrzostwo świata.

Piotr Armatys łowił fantastycznie wygrywając swój sektor w I turze oraz w ostatniej. To właśnie zwycięstwo w piątym sektorze w ostatniej turze zapewniło Piotrowi Armatysowi srebrny medal, drużynie Polski 8 miejsce drużyno, na 26 startujących reprezentacji krajowych.

 

Drużyna wystąpiła w składzie: Piotr Armatys (2), Piotr Marchewka (44), Mariusz Szlachetka (46), Marek Walczyk (48) i Piotr Konieczny (56). To był trenerski debiut Marka Walczyka.

Szczegółowe informacje o przebiegu rywalizacji na Mistrzostwach, na oficjalnej stronie organizatora:

http://ffch.cz/en/?p=1525

Przed nami Mistrzostwa Europy, czas na dalszą ciężką pracę, czas udowodnić, że nie tylko mamy wspaniałych indywidualistów, ale również jako drużyna należymy do wędkarskiej sportowej elity.

JP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj