niedziela, 24 września, 2023

Światowy Dzień Deskorolki

0
Światowy Dzień Deskorolki
Udostępnij:

Trafiliśmy na jeden z najbardziej gorących dni czerwca. Temperatura chwilami sięgała nawet do 35 stopni. Nie przeszkodziło to jednak uczestnikom zawodów deskorolkowych, by wziąć udział w zaciętej rywalizacji , która odbyła się w piątkowe popołudnie na jasielskim skateparku.

Już po raz 9-ty na ulice miast na całym świecie wyjechali deskorolkowcy, by uczcić swoje święto – Światowy Dzień Deskorolki. To właśnie 21 czerwca, kilka lat temu, po raz pierwszy na ulice Nowego Jorku wyjechali zagorzali fani tej dyscypliny, którzy zapoczątkowali inicjatywę, która z roku na roku zyskuje coraz większą popularność. Pomysł podchwycili również i inni, bowiem już dwa lata później święto obchodzono w Polsce. Natomiast w tym roku spontanicznego świętowania nie zabrakło również w Jaśle.

Pomysł zrodził się kilka dni temu na naszym jasielskim skateparku. Razem z chłopakami, którzy towarzyszyli mi tego dnia na obiekcie, rozmawialiśmy na temat zbliżającego się 21 czerwca -Światowego Dnia Deskorolki. Z reguły „święto” to obchodziliśmy rok w rok, biorąc udział w zawodach, najczęściej w Krośnie lub Krakowie. Stwierdziliśmy więc, że skoro mamy skatepark, może udałoby się coś zorganizować w naszym mieście – mówił Konrad Gogosz, organizator wydarzenia. Nie tworzymy zbyt licznej grupy, bo chętnych do udziału w zawodach jest ok. 13 osób, a z racji tego, iż jestem tutaj najstarszym miejscowym deskorolkowcem, zdecydowałem się wziąć wszystko na swoje barki – dodał.

Walka pomiędzy uczestnikami była zacięta, więc nikt nie narzekał na nudę. Wszyscy skateboardowcy musieli wykonać triki, które sami sobie na zmianę wybierali. Nad ich poprawnością czuwał Konrad Gogosz. Wygrywał ten, który wykonał lepiej i więcej trików.

{youtube}slMWCaBXkvI|400|300|0{/youtube}

Radosław Sadzikowski okazał się najlepszy w Game Of S.K.A.T.E. Zdeklasował konkurencję, wygrywając zawody. Drugie miejsce zajął Jakub Michnal. Tuż za nim, na trzecim miejscu stanął Aleks Furmanek. W konkurencji Best Trick wygrał Tomasz Krimmer.

Całość wydarzenia odbyła się przy dźwiękach dobrej muzyki granej na żywo przez DJ Kondor’a z Jasła (Konrad Gogosz), który zaprezentował mieszankę soczystych rapowych brzmień.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. Więcej zdjęć wkrótce!

Weronika Samborska

Fot. i film: Weronika Samborska

{gallery}galerie/dzien_deskorolki{/gallery}

 

 

 

NAJNOWSZE

POPULARNE