niedziela, 14 lipca, 2024

Moc jest w nas

0
Moc jest w nas
Udostępnij:

I Sesja Rady Powiatu VI kadencji przeszła do historii. W tym wypadku to kolokwialne powiedzenie odnoszące się do „historii” nabiera jednak dodatkowego znaczenia.

Od samego początku istnienia samorządów przyglądam się obradującym radnym, zarówno w mieście jak i powiecie jasielskim. Do tej pory stałam zawsze po drugiej stronie „obiektywu”, ale nie zmienia to faktu, że mam duże rozeznanie, jak wyglądają takie sesje. Przez te wszystkie lata widziałam naprawdę dużo, bo nieraz grupa lub koalicja „trzymające władzę” a co za tym idzie prowadzący obrady z ich namaszczenia przechodzili samych siebie by siłowo przeforsować partykularne interesy grupy. Robili to z większą bądź mniejszą klasą, ale nigdy nie lekceważyli tak radnych. Nie jestem pewna, czy słowo lekceważyli jest najtrafniejszym do zilustrowania tego, co się wczoraj wydarzyło. Chyba lepsze „manipulacja”. Cóż, PiS przerżnął wybory w mieście, a tego góra im nie wybaczy nigdy. Przejęcie powiatu dla lokalnych polityków to była sprawa „życia i śmierci”.

I w powiecie PiS wziął wszystko – tak to jest komentowane przez media. Bo i wziął. Siłowo, ale wziął. Ale, jak pokazała wczorajsza sesja to nie opozycja jest przegranym w tej rozgrywce, ale właśnie PiS.

Wycięto nas z Prezydium RPJ, wycięto z Zarządu Powiatu, choć w tym drugim przypadku to już raczej konsekwencja czy prerogatywy zwycięzcy. To nie było to dla nas żadnym zaskoczeniem, ale styl daleki był od profesjonalizmu i klasy, tak szumnie zwanej transparentności, przejrzystości, braku nepotyzmu itp. . Jako opozycja pokazaliśmy jednak siłę, której chyba do końca nie spodziewało się ugrupowanie „trzymające władzę”. I to zaskoczenie było najcenniejsze. A to dopiero początek, moc jest w nas. Trzymajcie za nas kciuki!

A jakby ktoś chciał sam zobaczyć, jak to wyglądało zapraszam do obejrzenia relacji live. Bo pewnie nie wszyscy jeszcze wiedzą, że wszystkie sesje transmitowane są na żywo w internecie. Można każdego radnego zobaczyć w akcji, podejrzeć jak reprezentuje wyborców, a może tylko siebie? Kto nie obejrzy, może zobaczyć ją później, a do tego wygodniej, bo można przewijać nagranie do woli.

Link do nagrania:  https://www.youtube.com/watch?v=D9wPJrlGjq8&feature=youtu.be

Ewa Wawro