poniedziałek, 30 stycznia, 2023

8-latka pogryziona przez psa

0
8-latka pogryziona przez psa
Udostępnij:

8-letnia dziewczynka została pogryziona przez rottweilera. Do tej sytuacji doszło w minioną niedzielę na prywatnej posesji w Jaśle. Dziecko doznało obrażeń głowy, na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci wszczęli w tej sprawie dochodzenie i będą wyjaśniać okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku.

W minioną niedzielę, około godz. 22, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie z pogotowia ratunkowego o 8-letniej dziewczynce, którą pogryzł pies. Do zdarzenia doszło na jednej z prywatnych posesji w Jaśle.

Policjanci, którzy udali się pod wskazany adres ustalili, że na prywatnej posesji odbywało się spotkanie rodzinne – poprawiny związane z przyjęciem weselnym. W tym spotkaniu uczestniczyła 30-letnia mieszkanka Jasła wraz z 8-letnią córką. Ze wstępnych ustaleń wynika, że uczestnicy imprezy znajdowali się przed domem, kiedy doszło do nieszczęśliwego wypadku. Bawiąca się na posesji dziewczynka podbiegła do rottweilera, próbując się z nim bawić. Nagle pies należący do właściciela posesji, zaatakował ją, powodując obrażenia twarzy.

Dziewczynka została przetransportowana karetką pogotowia do jasielskiego szpitala, a następnie do szpitala w Rzeszowie. Z uwagi na doznane urazy, obecnie znajduje się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że dziewczynka znała psa i bawiła się z nim już wcześniej. Funkcjonariusze ustalili także, że zwierze było szczepione przeciw wściekliźnie.

Policjanci w tej sprawie wszczęli dochodzenie z art. 160 kodeks karnego pod kątem narażenia dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w toku prowadzonego postępowania.  

KPP w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj