środa, 28 lutego, 2024

Aktywna emerytura z UTW

0
Aktywna emerytura z UTW
fot. arch.
Udostępnij:

Słuchacze jasielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku aktywnie spędzają czas. Jest czas na naukę, sport, zabawę, relaks i wspólne rozwijanie pasji.

Jajko wielkanocne

Zbliżają się Święta Wielkanocne, czas zadumy, ale i radości, spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Słuchacze Jasielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

w dniu 7 kwietnia br. . licznie zgromadzili się w restauracji „Impresja” na spotkaniu „Jajko wielkanocne”. Spotkanie rozpoczął wykład ks. dr Mariana Putyry – proboszcza Parafii Dobrego Pasterza na temat „Prawa człowieka”. Ksiądz podzielił prawa człowieka na trzy grupy:

  • prawa wolnościowe
  • prawa społeczne
  • prawa solidarnościowe

Uświadomił nam, że „źródłem praw człowieka jest godność ludzka. Człowiek jest koroną wśród stworzeń i z tego wynikają jego prawa”.

W skupieniu wysłuchaliśmy wykładu, a po nim ksiądz poświęcił jajka, którymi podzieliliśmy się składając sobie życzenia.

Życzenia świąteczne przekazał nam również Prezes JUTW Stanisław Dybaś, oraz Pani Irena Becla – honorowy członek JUTW. Nasza koleżanka Stanisława Turek przeczytała wiersz Jana Lechonia pt. „Wielkanoc”. Miło nam było gościć wśród nas Pana Mariusza Świątka – dyrektora Muzeum Regionalnego w Jaśle.

W miłej atmosferze, przy tradycyjnym świątecznym poczęstunku rozmowom nie było końca. Było to bardzo miłe spotkanie.

Dołącz do nas

Seniorzy Jasielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku coraz liczniej uczestniczą

w organizowanych dla nich wykładach o różnej tematyce. Spotykają się również na zajęciach sportowych (basen, aerobik), oraz w sekcjach: kulturalno-literackiej i rękodzieła artystycznego, doskonalą swój język angielski.

Dużym zainteresowaniem cieszy się prężnie działająca sekcja rękodzieła artystycznego „Asterki”, którego liderką jest pani Alicja Antonik. Panie spotykają się co tydzień we wtorki i potrafią „wyczarować” piękne rzeczy.

Przed świętami wielkanocnymi wykonały wspaniałe palmy, stroiki i kartki świąteczne. Prace te wymagają cierpliwości, zręczności, a przede wszystkim chęci do ich wykonania. Podziwiamy i czekamy na następne „cudeńka”.

Bogumiła Kraus