środa, 21 lutego, 2024

Burza o szkołę czy o zasady?

0
Burza o szkołę czy o zasady?
Udostępnij:

Rada Powiatu zgodziła się na przekształcenia w SZ w Trzcinicy. Od września organem prowadzącym będzie Stowarzyszenie Absolwentów Szkół Rolniczych. Ale na sesji ostro „zgrzytało”.

Wydawało się, że wymagana zgoda Rady Powiatu Jasielskiego na przygotowywane od lipca przekształcenia w Zespole Szkół w Trzcinicy, to tylko formalność.

 

Przeczytaj artykuł: „Być albo nie być” dla ZS w Trzcinicy

Jak się okazało, wcale tak gładko nie poszło. Wniosek o zdjęcie z porządku obrad dzisiejszej sesji uchwał koniecznych do przejęcia przez stowarzyszenie prowadzenia ZS w Trzcinicy, zgłosił klub radnych PiS.

Podsumowując długą i chwilami burzliwą dyskusję radni PiS zarzucali dyrekcji szkoły i zarządowi powiatu, że sprawa rozegrana została poza nimi.

– Dowiedzieliśmy się o tym dopiero dwa tygodnie temu na komisji edukacji – podkreślił Mariusz Sepioł (PiS). – Jako radni nic nie wiedzieliśmy o tych zamiarach. I nie dlatego, że się tym nie interesujemy, ale dlatego, że nas nikt o tym nie poinformował.

– Przecież można było zrobić debatę, przedyskutować wspólnie ten temat, może każdy coś by wniósł do tego pomysłu – mówił Tadeusz Gorgosz (PiS). – A dzisiaj wszyscy powiedzielibyśmy: jesteśmy na tak. A tak to dzisiaj będziemy przeciw temu i przeciw wszystkiemu co się dziej na tej sali – podkreślił.

Radnych PiS nie przekonywały argumenty przedstawiane przez wicestarostę Franciszka Miśkowicza, dyrektora szkoły i prezesa stowarzyszenia. Poddawali nawet w wątpliwość to, czy wynik głosowania grona nauczycielskiego, wyrażający zgodę na przekształcenia, wypracowany został w sposób demokratyczny.

Ostatecznie i tak RPJ przyjęła wszystkie te uchwały większością głosów (13 za. 8 przeciw, 0 wstrzymujących się.

Ewa Wawro