niedziela, 4 grudnia, 2022

Horror w mieście!

0
Horror w mieście!
Udostępnij:

Lodowisko – tak wyglądają dziś chodniki w Jaśle. W okolicznych miejscowościach jest podobnie. Wczoraj padał deszcz, dziś mrozik zrobił swoje. Jak ktoś nie musi wychodzić z domu, to lepiej przeczekać, aż ta sytuacja minie i nie narażać się na wywrotki i złamania.

Ci co musieli jakoś „doślizgać się” do pracy, przyznają, że to nie takie proste.

– Panicznie boję się, jak jest ślisko. Tam gdzie można było się czego przytrzymać, ściany, stojącego obok samochodu, lampy oświetleniowej, to jakoś się szło. Gorzej było, jak na wąskim kawałku chodnika, czułam się jak na środku wielkiego lodowiska – relacjonuje pani Urszula. – Dotarłam szczęśliwie do pracy, ale spociłam się przy tym nieźle ze strachu i napięcia.

– Masakra! 20 min odmrażałem szyby w samochodzie – mówi pan Grzegorz z Jasła.

Przy okazji wychodzi głupota tych, co zmienili przepisy drogowe. Kierowcy nie wolno jest teraz odśnieżać czy odmrażać samochodu przy włączonym silniku. Grozi nam za to mandat.

– Kuriozalne! To jak mam zdrapać dwucentymetrową warstwę lodu z samochodu, bez włączenia silnika i ogrzewania na maksa? – dopowiada pan Grzegorz.

piasekUlice w Jaśle są w miarę przejezdne, służby regularnie posypują je solą. Chodników nie można, bo kostka brukowa nie wytrzymałaby tego. A posypywanie samym piaskiem nic nie daje, zaraz robi się szklanka lodu na powierzchni. Wbrew pozorom dziś lepiej jest chodzić jezdnią, choć to niebezpieczne. Prawdopodobieństwo upadku mniejsze, ale narażamy się na potrącenie. Tak źle i tak niedobrze.

– Mimo wczesnych godzin w jasielskim szpitalu już odnotowano wysyp pourazowych pacjentów. – Najczęściej są to urazy kończynowe, rąk i nóg, spowodowane upadkiem na śliskich powierzchniach. W stosunku do dni wcześniejszych przyjęliśmy już trzykrotnie więcej takich pacjentów – mówi lekarz dyżurny jasielskiego SOR.

Wczoraj podobnie było np. w Krakowie, miasto było sparaliżowane ślizgawicą.

Jak zapowiadają synoptycy jutro w Jaśle ma być pochmurnie, możliwe lekkie opady śniegu, temp. Minus 6 st. w dzień, do minus 11 w nocy. W czwartek lekkie ocieplenie, ale odwilży nie będzie.

Sprawdź prognozy na Twoje Jasło: Pogoda w Jaśle

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj