poniedziałek, 15 lipca, 2024

Mikołajki JSM

0
Mikołajki JSM
Fot. Tomasz Rutana/MBP w Jaśle
Udostępnij:

W poniedziałek (6 grudnia b.r)  plac przed Filią nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wypełnił gwar dzieci oczekujących na Mikołaja, którzy przywiózł ze sobą i rozdał ponad 60 paczek.

Zanim jednak nastąpiła ta magiczna chwila, był czas na głośne czytanie wierszy mikołajkowych, które czytali : Dorota Woźnica – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Janusz Przetacznik – prezes zarządu Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Jerzy Okarma – przewodniczący Zarządu Osiedla Jasło-Mickiewicza.

Najmłodsi, by dowiedzieć się czy dobrze znają Świętego Mikołaja i czy zasługują na prezenty, musieli rozwiązać o nim quiz.

Długo oczekiwany gość, który zjawił się z mnóstwem prezentów, został powitały wspólnie recytowanym wierszem „Mikołaju, to już czas”.

Dzieci, pożegnawszy świętego Mikołaja, szczęśliwe i pełne wrażeń powróciły do swoich domów z nadzieją, że za rok znów je odwiedzi.

Ponad sześćdziesiąt paczek dla dzieci ufundował prezes zarządu Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – Janusz Przetacznik.

Organizatorem spotkania był Komitet Opiniujący przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i przewodniczący Zarządu Osiedla Jasło-Mickiewicza.

Organizatorzy i uczestnicy spotkania mikołajkowego dziękują także strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle za przybycie i oświetlenie placu  przy Fili nr 3 MBP w Jaśle.   

MBP w Jaśle