czwartek, 1 grudnia, 2022

Policjant po służbie pomógł zatrzymać pijanego motocyklistę

0
Policjant po służbie pomógł zatrzymać pijanego motocyklistę
Udostępnij:

Policjant, pełniący na co dzień służbę w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym jasielskiej komendy, w dniu wolnym od służby, pomógł w ujęciu nietrzeźwego motocyklisty. 28-letni mieszkaniec gminy Brzyska kierując motocyklem, najechał na tył osobowego seata po czym zawrócił i próbował odjechać. Funkcjonariusz uniemożliwił mu to. Motocyklista miał 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę na ul. 17 stycznia w Kołaczycach w rejonie stadionu sportowego, na którym odbywała się impreza plenerowa. Funkcjonariusz jasielskiej komendy, będąc na wolnym, zauważył kierującego motocyklem, który najechał na tył osobowego seata. Następnie próbując zawrócić uszkodził stojącego na poboczu opla. Policjant podejrzewając, że motocyklista zamierza odjechać, bez zastanowienia wyszedł z samochodu, podbiegł do niego i kazał mu zejść z motoru. Wyczuł także od motocyklisty alkohol.

Motocyklista to 28-letni mieszkaniec gminy Brzyska. Mężczyzna wulgarnie odnosił się do kierującego seatem, w pewnym momencie zaczął się szarpać i prawdopodobnie miał zamiar uciec. Funkcjonariusz przytrzymał go do czasu przyjazdu patrolu policji. Okazało się, że 28-latek był nietrzeźwy. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,3 promila alkoholu. Na dodatek mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a motocykl nie był ubezpieczony i dopuszczony do ruchu.

Za popełnione czyny 28-latek niebawem odpowie przed sądem.

KPP w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj