wtorek, 25 czerwca, 2024

„POlicz się!”

0
„POlicz się!”
Udostępnij:

W grudniu Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zakończył realizację projektu „POlicz się – edukacja ekonomiczna dla młodszych”. Fundusze na realizacje projektu GOKiCz w Skołyszynie otrzymał w konkursie grantowym w Programie mPotęga. Członkowie komisji konkursowej wybrali go spośród 771 zgłoszeń. Projekt skierowany był do uczniów z gminy Skołyszyn!

Projekt „POLicz się! – edukacja ekonomiczna dla najmłodszych” składał się z kilku działań: warsztatów ekonomicznych dla uczniów, opracowania i wydania książeczki edukacyjnej „POLicz się!”, zakupu planszowych gier ekonomicznych i udostępnieniu ich wszystkim uczniom w świetlicach szkolnych oraz użytkownikom biblioteki.

Zajęcia w formie zabawy przekazały dzieciom podstawy z zakresu działania rynku gospodarczego. Podczas zajęć dzieci poznały pojęcie barteru, próbowały swoich sił w przeprowadzaniu bezgotówkowych transakcji i negocjacjach. Poznały pojęcie: popytu i podaży, uczestniczyły w aukcji, sprzedawały i kupowały produkty miedzy sobą. Ponadto grały na giełdzie, tworzyły rodzinny budżet oraz odwiedziły miejscowy bank. Wszyscy młodzi uczestnicy projektu otrzymali dyplom Mistrza Ekonomii oraz książeczkę „Policz się”.

GOKiCz

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów i zachęca nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Program obejmuje dzieci uczące się co najmniej w 4. klasie szkoły podstawowej oraz w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. O granty mogą ubiegać się szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie, biblioteki publiczne, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne. Do tej pory mFundacja dofinansowała 304 projekty, przeznaczając 1,77 mln zł na kreatywną naukę matematyki. Wzięło w nich udział ok 175 tys. dzieci i młodzieży szkolnej.

{gallery}galerie/17_rok/skolyszyn_policz{/gallery}