poniedziałek, 8 sierpnia, 2022

„Rozwój produktów i marek regionalnych na obszarze polsko – słowackiego pogranicza”

0
„Rozwój produktów i marek regionalnych na obszarze polsko – słowackiego pogranicza”
Udostępnij:

 

odłoszenie obiektyw

 

Powiat Jasielski wspólnie z partnerem słowackim Agencją Rozwoju Regionalnego ze Śvidnika na Słowacji realizują projekt pn. „Rozwój produktów i marek regionalnych na obszarze polsko – słowackiego pogranicza”.

Celem projektu jest promocja regionu pogranicza poprzez stworzenie i promocję marek i produktów regionalnych powiatu jasielskiego i okresu Svidnik na Słowacji. Działania projektu skupiają się szczególnie na:

– pomocy w nawiązywaniu nowych kontaktów międzynarodowych pomiędzy przedstawicielami firm i instytucji działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości oraz turystyki;

– rozwoju potencjału lokalnych firm, podniesienie ich kompetencji i znajomości kraju sąsiada, promocji dobrych praktyk w dziedzinie transgranicznej współpracy gospodarczej, promocja i kreowanie marek regionalnych dla najlepszych produktów pogranicza.

Zapraszamy do współpracy szczególnie firmy działające w obszarze pogranicza, w tym małe firmy związane z turystyką, jak również organizacje pozarządowe wspierające rozwój lokalny regionu i promujące jego dziedzictwo kulturowe.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w działaniach projektu zapraszamy na szkolenie i konferencję tematyczną, która odbędzie się na terenie powiatu jasielskiego:

– kwiecień 2014 – Jasło – szkolenie poświęcone przedsiębiorczości i sprzedaży produktów turystycznych regionu turystom;

– maj 2014 – Jasło – konferencja podsumowująca działania projektowe oraz omawiająca potencjalne marki regionalne, produkty turystyczne i regionalne oraz potencjał wsólpracy transgranicznej w dziedzinie turystyki i sprzedaży produktu lokalnego.

Dodatkowo osoby zainteresowane doświadczeniami słowackimi w rozwoju produktów turystycznych zapraszamy do udziału w wizycie studialnej do okresów przygranicznych Słowacji w kwietniu 2014 r.

Szczegółowe informacje i zgłoszenia znajdziecie Państwo na stronie internetowej projektu pod adresem: www.powiat.jaslo.pl (zakładka mikroprojekt).

Wszystkie osoby i instytucje oferujące turystom produkty turystyczne (w tym produkty lokalne i regionalne) zapraszamy do ich zgłoszenia na stronie:

www.powiat.jaslo.pl/ankieta

Wybrane produkty zostaną umieszczone w bazie danych powiatu jasielskiego dostepnej dla turystów oraz w katalogu produktów przygotowywanym w ramach projektu.

Ogłoszenie współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka

2007-2013.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj