niedziela, 29 stycznia, 2023

Spot lokalnej telewizji z Sanoka wyróżniony na Camerimage

0
Spot lokalnej telewizji z Sanoka wyróżniony na Camerimage
Udostępnij:

Sukces lokalnej telewizji z Sanoka! Spot „Power dla młodych” wyprodukowany przez TV Galicja na zlecenie Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy został wyróżniony podczas 24 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Camerimage” 2016.

CAMERIMAGE jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce filmowej. Od 24 lat przyznaje nagrody dla najlepszych operatorów, etiud studenckich, filmów polskich, filmów dokumentalnych pełnometrażowych, filmów dokumentalnych krótkometrażowych, wideoklipów, debiutów operatorskich, debiutów reżyserskich, pilotów seriali (pierwszych odcinków), a od dwóch lat także spotów reklamowych poświęconych wykorzystywaniu unijnych pieniędzy.

W tym roku wśród laureatów znalazła się Telewizja Galicja. – Nasza redakcja została wyróżniona za spot “Power dla młodych” zrealizowany dla Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Jury doceniło nasz spot za świeże i kreatywne podejście do tematu funduszy europejskich – mówi Grzegorz Bończak, właściciel TV Galicja.

Wręczenie nagród w 24 edycji Festiwalu odbyło się w sobotę w Operze Bydgoskiej. Autorką scenariusza jest Anna Sawa, specjalistka od kreatywnych projektów w TV Galicja. – Przygotowany przez nas spot miał w prosty i przystępny sposób pokazać korzyści, jakie wynikają z projektów realizowanych w ramach programu PO-WER. Chcieliśmy trafić z przekazem do młodych osób w związku z czym spot musiał wbić się w konwencję młodzieżową, zainteresować i przykuć ich uwagę. Pokazując sukcesy innych chcieliśmy zmobilizować młode osoby do aktywności i pozyskiwania funduszy europejskich. Przekaz jest jasny – Ty też tak możesz – wyjaśnia Anna Sawa.

Zdjęcia do klipu zrealizowali Bartosz Frączek i Grzegorz Bończak, który zajął się także montażem i postprodukcją.

{youtube} a_U0An3hUag |400|300|0{/youtube}

/dr/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj