niedziela, 4 grudnia, 2022

Szykują tereny inwestycyjne

0
Szykują tereny inwestycyjne
Udostępnij:

Jasielscy samorządowcy konsekwentnie dążą to stworzenia w Jaśle dobrych warunków dla inwestorów. Jest szansa, że wkrótce 3 ha położone przy ul. Fabrycznej w Warzycach będą uzbrojone. Pozostanie już tylko ściągnięcie inwestorów do Jasła, a to może okazać się najtrudniejsze.

Dzisiejsza nadzwyczajna sesja RMJ przebiegła sprawnie i szybko. W programie obrad było kilka uchwał, których podjęcie było konsekwencją pierwszej. Dotyczyła zmian w przyjętej we wrześniu ub. r. uchwale w sprawie realizacji zadania p.n. „Uzbrojenie terenu inwestycyjnego w Jaśle”.

 

– Podjęcie tej uchwały jest niezbędne w celu ujednolicenia zapisów wniosku o dofinasowanie z uchwałą w sprawie realizacji zadania, w szczególności zapewnienia środków stanowiących wkład własny miasta – wyjaśnia Małgorzata Adamska Chmiel, kierownik wydziału funduszy zewnętrznych.

Ponadto z uwagi, że istnieje możliwość odliczenia podatku VAT dla części inwestycji należy dokonać zmian wkładu własnego miasta w latach 2013 i 2014.

Umożliwi ona pozyskanie ok. 6 mln zł ze środków zewnętrznych na uzbrojenie terenu inwestycyjnego. Warunkiem ubiegania się o takie jest posiadanie tytułu własności uzbrajanego gruntu.

Miasto wykupiło 4,5 ha w Warzycach z przeznaczeniem pod inwestycje. Budowana jest tam droga, 3 ha jest uzbrajane w sieć wodociągową, kanalizacyjną, rów melioracyjny. Na obszarze 1 ha trwa niwelacja, teren jest podnoszony, po to by stał się atrakcyjniejszy dla inwestorów.

– Uzbrojone grunty miasto będzie sprzedawać w przetargu – zaznacza Adamska.

Jak się dowiedzieliśmy projektem i uzbrojeniem terenu interesuje się kilka osób, ilu z nich to potencjalni inwestorzy, tego już nam nie powiedziano.

Obecnie planowany całkowity koszt zadania z 8 mln 202 tys. zł zmniejszony został do 7 mln 910 tys. zł. Konsekwencją tej zmiany była konieczność wprowadzenia stosownych korekt w wieloletniej prognozie finansowej miasta i w uchwale budżetowej.

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj