poniedziałek, 17 czerwca, 2024

„Trener Osiedlowy” zakończony

0
„Trener Osiedlowy” zakończony
Udostępnij:

Ponad 400 spędzających wakacje w Jaśle uczniów z 11 osiedli miasta uczestniczyło w tegorocznej edycji programu Trener Osiedlowy. Jego uroczyste zakończenie odbyło się w piątek (26 sierpnia br.) na boisku w Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Jana Pawła II w Jaśle.

W tym roku zajęcia z osiedlowymi trenerami odbywały się na wytypowanych boiskach i terenach rekreacyjno-sportowych w Jaśle. Prowadziło je 8 trenerów: Jacek Barzyk dla dzieci i młodzieży z Osiedla Kopernika, Jerzy Chmiel (Osiedle Mickiewicza), Łukasz Jachimek (Os. Rafineria), Łukasz Książkiewicz (Os. Śródmieście), Ilona Gomółka – Książkiewicz (Os. Hankówka), Grzegorz Kras (połączone zajęcia dla dzieci i młodzieży z osiedli: Gamrat i Bryły), Łukasz Rydarowicz (os. Sobniów i Górka Klasztorna), Mariusz Maczuga (os. Brzyszczki i Ulaszowice). Trenerzy zabierali też poszczególne grupy m.in. na basen i do parku linowego.

– To bardzo miło, że trener osiedlowy cieszy się tak dużym powodzeniem. W tym roku w sumie bawiliśmy się na 11 osiedlach, z czego 6 osiedli połączyliśmy w pary. Dzięki temu dzieci było więcej, a i zabawa na pewno była ciekawsza – mówi zastępca burmistrza Elwira Musiałowicz – Czech, która podczas uroczystego zakończenia programu „Trener Osiedlowy” wręczyła uczestniczącym w nim dzieciom i młodzieży oraz trenerom i przewodniczącym osiedli pamiątkowe gadżety.

Zajęcia finansowane były z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

UMJ

{gallery}galerie/16_rok/trener_osiedlowy{/gallery}