niedziela, 5 lutego, 2023

Turniej CS:GO dla gimnazjalistów w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle

0
Turniej CS:GO dla gimnazjalistów w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle
Udostępnij:

Po raz drugi w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września odbył się turniej Counter Strike: Global Offensive o puchar Dyrektora ZST. Tegoroczna edycja nosiła nazwę DreamGim ProVirtual E-sport 2017 i wzięły w niej udział drużyny zgłoszone przez gimnazja z całego powiatu. Finały turnieju trwały dwa dni, a zwieńczenie nastąpiło 26 kwietnia, w dzień Pikniku Zawodowego.

Do finałowych rozgrywek zostały zakwalifikowane 4 drużyny, które swoją rywalizację rozpoczęły już 24 kwietnia podczas spotkań zdalnych. Te, które weszły do finałowej puli, zostały zaproszone 26 kwietnia 2017 roku, w dniu organizowanego pikniku, na ostateczny mecz finałowy rozgrywany na wcześniej przygotowanych stanowiskach.

O trzecie miejsce walczyły drużyny UjehC. vs HegeSzegeTeam i po zaciętym spotkaniu zwyciężyła ta ostatnia. W finale spotkał się SklejkaTeam i Holib Gaming, gdzie bezapelacyjną palmę pierwszeństwa dzierżyła Sklejka i to ona wywalczyła Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najlepsze drużyny również medale, wręczone przez wicedyrektor ZST, panią Krystynę Myśliwiec.

Finałowe spotkanie i rozdanie nagród osobiście oglądał również Kamil „HopE” Tarka, który jest trenerem sportów elektronicznych i prowadzi zajęcia o tematyce e-sport w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle, gdzie wprowadzono innowację pedagogiczną „E-sport i projektowanie gier komputerowych”. Uczestnicy wydarzenia mogli porozmawiać z nim o e-sporcie i dowiedzieć się o nim czegoś zupełnie nowego. Młodzież była ogromnie zadowolona zarówno z wydarzenia, jak i rozmowy z HopE, który bardzo chętnie dzielił się doświadczeniem i odpowiadał na wszystkie zadawane pytania. Śmiało możemy stwierdzić, że nawet ci uczestnicy, którzy przegrali, byli zadowoleni, mogąc zagłębić się w tematykę e-sportu.

O prawidłowy przebieg organizowanego turnieju DreamGim ProVirtual ESPORT 2017 dbała firma Oven Servers, która od lat dokłada wszelkich starań, aby propagować e-sport w szkołach i regionie.

Organizatorzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj