poniedziałek, 6 lutego, 2023

Wspólne kolędowanie połączone z występem Teatru Ognia Bohema na rynku w Kołaczycach

0
Wspólne kolędowanie połączone z występem Teatru Ognia Bohema na rynku w Kołaczycach
Udostępnij:

Klimat świąt Bożego Narodzenia mogli poczuć jeszcze Ci, którzy udali się dzisiaj na rynek w Kołaczycach, by wspólnie z przybyłymi na to wydarzenie mieszkańcami miasta zaśpiewać najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.

Koncert poprzedziła msza święta w kościele św. Anny w Kołaczycach, która rozpoczęła się o godzinie 15-tej. Tuż po niej przy szopce na rynku w Kołaczycach rozpoczęto wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, w którym czynnie wzięli udział wszyscy zebrani. Wystąpiła m.in. Teresa Czernicka z Lublicy, śpiewając Ciemno tej nocy i Słyszę z nieba muzykę. Każdy mógł liczyć na kubek rozgrzewającej herbaty z sokiem malinowym. Rozdawano również pierniczki Dar Serca. Atrakcją dla najmłodszych była żywa szopka.

Zwieńczeniem wspólnego kolędowania był pokaz żonglerki Teatru Ognia Bohema z Sandomierza, który wystąpił w pięcioosobowym składzie. – Nazywamy się ”Teatrem Ognia” nie bez przyczyny. Każdy nasz show to mini widowisko teatralne – czytelny scenariusz, doskonale dobrana i zmiksowana muzyka, często podkład narratora. Każdy nasz pokaz to historia, którą chcemy Wam opowiedzieć, ogień gra rolę pierwszoplanową, a my jako aktorzy drugiego planu staramy się mu dorównać – piszą na swojej stronie. Podróżują nie tylko po całej Polsce, ale i po świecie. Występowali już na Węgrzech, Słowacji i Ukrainie.

Ich występy to zazwyczaj sekwencje historyczne. Podczas dzisiejszego pokazu członkowie Teatru Ognia udowodnili, że ogień to dla nich „żywiołowy” przyjaciel. Całość odbyła się w kozackim klimacie, przy dobrej ukraińskiej muzyce folkowej. Nie obyło się również bez żartów ze strony artystów. – Będzie dosyć głośno i hucznie. Jeśli chcą Państwo, by było widowiskowo, to osoby w strojach łatwopalnych prosimy, by stanęły z przodu. Wtedy będą efekty dodatkowe – powiedział jeden z wykonawców.

Po ponad dwudziestominutowym przedstawieniu powrócono do wspólnego śpiewania kolęd.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Weronika Samborska

***

Kozacy, stepowi wojownicy, dzicy i nieokrzesani. W chwilach wolnych od walki oddają się najróżniejszym rozrywkom, jednak każda zabawa ma hartować w nich ducha i utrzymywać sprawność bojową. A nic tak dobrze nie wpływa na wojownika, jak trening z ognistym przyjacielem.

Strona teatru: http://teatrognia.eu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj