czwartek, 8 grudnia, 2022

Zabawa na całego!

0
Zabawa na całego!
Udostępnij:

Radosny nastrój i szampańska – tak wyglądała dziś zabawa karnawałowa zorganizowana dla niepełnosprawnych dzieci. Potrzebny był tylko dobry pomysł i pomoc sponsora.

 

Dzisiaj, w restauracji Perła w Jaśle, odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyły dzieci i młodzież z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle. To pomysł, a potem organizacja nauczycielek pracujących w ośrodku: Grażyny Wardęga, Marzeny Lechwar i Małgorzaty Juryś-Stec.

– Łącząc siły można zdziałać wiele – mówi właściciel lokalu Grzegorz Schabiński, sponsor zabawy dla dzieci. – Sam jestem ojcem trójki dzieci, więc rozumiem ich potrzeby. Jeżeli mogę w ten sposób wywołać uśmiech na ich buźkach, to czemu nie. Ze swojej strony postaram się częściej organizować tego typu spotkania.

Restauracja „Perła” to jeden z nielicznych lokali w Jaśle, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki temu bariery architektoniczne nie psuły dzieciom imprezy.

Były konkursy, zabawy, tańce, zagadki … i wyśmienita atmosfera. Szybko rozkręcili się nawet najbardziej „oporni”.

Zabrzmiało nawet gromkie sto lat, gdyż Piotr (jeden z uczniów OSW) obchodził w tym dniu swoje dwudzieste pierwsze urodziny.

Gospodarz imprezy zadbał o to, by uczestnicy nie byli głodni. Był obiad, potem deser, nie zabrakło też zimnych napojów.

Agata Płatek

{gallery}galerie/zabawa_perla{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj