niedziela, 7 sierpnia, 2022

Kulisy sobotniego koncertu

0
Kulisy sobotniego koncertu
Udostępnij:

Mają na koncie wiele znakomitych koncertów, wydanych płyt, nagród i wyróżnień. Scena to ich żywioł, a wszystko co robią, robią z wielką pasją. O kim mowa? O członkach zespołów, takich jak Tug Boat, Mindfield, Krusher, Humanoid, Hornblend, Soundscape oraz muzykach solowych, którzy już w najbliższą sobotę w Jasielskim Domu Kultury zagrają wspólnie wyjątkowy koncert. Artyści mają jeden cel – pomóc Łukaszowi Gogoszowi w realizacji swoich marzeń.

Więcej o koncercie : Zagrają dla Łukasza

Historii znakomitego rugbisty nie trzeba chyba nikomu przybliżać. Zna ją każdy mieszkaniec Jasła i nie tylko. Jest on doskonałym przykładem tych ludzi, którzy nie przestają walczyć i uparcie dążą do celu, mimo przeciwności losu.

Muzycy już w tamtym tygodniu rozpoczęli przygotowania do charytatywnego koncertu, który odbędzie się w sobotę o godzinie 19.

Wczoraj postanowiliśmy zrobić chłopakom z zespołu Mindfield niespodziankę i wpaść w odwiedziny na ich próbę. Wspólny występ z członkami innych zespołów zwiastuje potężne brzmienie, ciekawe aranżacje, ale i potrzebę włożenia większego nakładu pracy w przygotowania. Ale jak wszyscy zgodnie twierdzą, cel jest szczytny.

– Pomysłodawcą tego wydarzenia jest Antoni Wydro – podkarpacki wicekurator oświaty. On to wymyślił i zlecił mi i mojemu bratu, żebyśmy wymyślili cały koncept tego koncertu. Dał nam wolną rękę, pomagał oczywiście w zorganizowaniu. Jest to naprawdę długa droga do tego, by uzyskać zgodę na tak zwaną „zbiórkę publiczną”. Dzięki Stowarzyszeniu Consensus dostaliśmy to pozwolenie i ruszyliśmy z przygotowaniami do tego wydarzenia – relacjonuje Darek Kędziora.

Co wiemy o artystach mających wystąpić w sobotnim koncercie?

Zespół Mindfield powstał w 2008 roku, w skład którego wchodzą: Karol Pankiewicz, Konrad Bobula, Adam Kostrząb, Marek Mróz oraz Paweł Kędziora. Swoją pierwszą płytę wydali rok po założeniu grupy. Snap Of Fingers, bo taki ma tytuł, która miała być jedynie demówką, odniosła niemały sukces. Pozytywne opinie, trasy koncertowe oraz zwycięstwo na festiwalu rockowym przyczyniły się do rozpoczęcia pracy nad nowym albumem Teeth Marks, który ukazał się 16 sierpnia 2012 roku. [http://mindfield.com.pl/].

Hornblend – zespół, który istnieje od dwóch lat, który tworzą: Gabriela Pięta – wokal, Gabriela Gorgosz – skrzypce, Michał Szudy – bas, Kamil Czerw – gitara, Bartosz Bogdan Pawluś – gitara, Przemysław Węgrzyn – perkusja. Utworzył się w 2013 roku. Jak sami mówią – Hornblend to połączenie młodocianej fantazji, wpływów różnej muzyki od klasyki po ciężkie metalowe brzmienia. [http://www.myspace.com/hornblend.jaslo].

Mają na swoim koncie wiele sukcesów. Między innymi II miejsce na ROCK MAY FESIVAL 2006 w Skierniewicach, I miejsce na ROCKFEST 2006 w Białymstoku, czy koncert podczas Międzynarodowego Festiwalu „HunterFest”. Mowa tutaj o zespole Krusher, który tworzą tacy muzycy jak: Bartosz Wierzbicki, Klaudia Kozień, Michał Kustra, Adam Pucykowicz oraz Rafał Berkowicz. Zespół pracuje nad drugą studyjną płytą. [www.krusher.pl].

Krzysztof Siryk w 2008 roku wpadł na pomysł stworzenia muzycznego projektu, którego rezultatem było powstanie zespołu Soundscape – Krzysiek Dybaś, Tomasz Marmol, Łukasz Wełna, Mariusz Bieniasz oraz Krzysztof Siryk. Pod koniec 2012 roku ukazuje się ich pierwszy singiel „The Calling” w wersji „Advanced Mix”. Obecnie trwają przygotowania do wydania płyty. [http://www.soundscape.art.pl/].

Zespół Humanoid powstał w 2010 roku. Grają rocka z elementami innych gatunków. Swoją pierwszą płytę wydali pod koniec 2012 roku. „Granice umysłu” to 6 utworów, które powstały przy wykonaniu Marcina Krupy, Macieja Szpyrki, Michała Kluski, Janusza Surmy i Macieja Biernackiego – członków zespołu Humanoid. [http://www.myspace.com/humanoidpl].

Ostatni z zespołów, który weźmie udział w sobotnim koncercie, to istniejący od 2007 roku zespół Tug Boat. Największym osiągnięciem zespołu było wydanie płyty zatytułowanej „Krucha Konstrukcja Umysłowa”, po której rok później ukazał się kolejny album „W Cieniu Niepamięci”. Mają już za sobą ponad 100 koncertów. Ich motto brzmi: ”oderwanie się od rzeczywistości a tym samym przekazanie energii dalej w zamian otrzymując ja ze zdwojona siłą”. Zespół tworzą: Marcin Czarnecki, Maciek Ochałek, Michał Rusztowicz, Jacek Smalara oraz Leszek Ochałek. [http://www.myspace.com/tugboatpl].

Wszystkich łączy jedna pasja – muzyka oraz chęć dzielenia pomocy innym. W sobotnim koncercie połączą wspólne siły, mieszając składy, bo jak sami podkreślają, nie należy ich tutaj traktować jako odrębne zespoły. Wspólnie chcą pomóc znakomitemu rugbiście spełnić jego marzenie.

– Nie myślmy o tym w kategoriach zespołów. To zupełnie nie o to chodzi. Całym zamysłem było to, aby zebrać ludzi, których znamy i którzy grają oraz wymieszanie się i zrobienie tego w formie zabawy. Na tym też polega wyjątkowość tego wydarzenia – komentuje Paweł Kędziora, gitarzysta zespołu Mindfield.

Zabawa połączona z chęcią pomocy spełnienia największego marzenia sportowca.

Ty również możesz pomóc.

Włącz się do akcji, przyjdź na koncert i pomóż spełnić marzenie Łukaszowi!

Sobota, godzina 19, Jasielski Dom Kultury.

Podczas koncertu nastąpi zbiórka do puszek, na zakup roweru dla Łukasza Gogosza.

Tymczasem zapraszamy do oglądnięcia filmu krótkometrażowego oraz fotorelacji z próby.

{youtube}g0B0IOKeyIU&|400|300|0{/youtube}

W tym miejscu pragnę również złożyć serdeczne podziękowania dla Karola Pankiewicza za pomoc w zrealizowaniu materiału oraz montaż filmowy.

Weronika Samborska

{gallery}galerie/Mindfield_{/gallery}

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj