sobota, 4 lutego, 2023

Taneczna integracja

0
Taneczna integracja
Udostępnij:

132 dzieci z 10 jasielskich przedszkoli wystąpiło w przeglądzie tanecznym „Zatańczyć z Tobą chcę”, zorganizowanym już po raz ósmy przez Przedszkole Miejskie nr 6, pod patronatem burmistrza Miasta Jasła. 

Przedszkolaki miały okazję zaprezentować swoje talenty taneczne nie tylko przed wypełniającymi salę widowiskową Jasielskiego Domu Kultury rówieśnikami, ale również przed opiekunami, rodzicami i oficjalnymi gośćmi, wśród których był wiceburmistrz Leszek Znamirowski, przedstawiciele Urzędu Miasta w Jaśle, Rady Miejskiej i sponsorów. Wyśmienicie bawili się przy tym zarówno występujący na scenie, jak i cała widownia. Oryginalne stroje i piękne układy taneczne, w których nie zabrakło nawet elementów baletu, spontaniczność małych tancerzy i ich zaangażowanie, żeby wszystkie elementy choreograficzne wykonać jak najlepiej podbiły serca publiczności.

 

 Na nagrody zasłużyli wszyscy. Przed ich wręczeniem gratulacje małym artystom, ich nauczycielom, rodzicom i opiekunom złożył zastępca burmistrza Jasła Leszek Znamirowski. – Wniosek nasuwa się jeden. W młodych jaślanach tkwi ogromny potencjał. W związku z tym na nas ciąży ogromna odpowiedzialność, żeby tego potencjału nie utracić, ale go wspomóc – mówił L. Znamirowski.

 – Bogate spektrum muzyczne, doskonała choreografia. Rzeczywiście zadziwiliście nas i obyście nadal to czynili – powiedział dyrektor JDK Janusz Szewczyk, podsumowując prezentacje.

 Przegląd „Zatańczyć z Tobą chcę” zorganizowały nauczycielki z Przedszkola Miejskiego nr 6: Elżbieta Zięba, Renata Borowiec i Teresa Sypień. Współorganizatorem był Jasielski Dom Kultury. Upominki dla wszystkich małych tancerzy ufundowali sponsorzy, wśród których był Urząd Miasta w Jaśle.

UMJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj