wtorek, 27 lutego, 2024

Mały Festiwal Ty i Ja w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle

0
Mały Festiwal Ty i Ja w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle
Udostępnij:

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty I Ja odbywa się już po raz 11. Impreza ta  ma zasięg nie tylko ogólnopolski, ale wykracza także poza granice naszego kraju. Główny festiwal odbywa się w Koszalinie, natomiast równolegle do tego wydarzenia organizowane są  w całej Polsce Małe Festiwale Ty i Ja. Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle znajduje się na  mapie ogólnopolskiej sieci małych festiwali po raz drugi.
Głównym celem festiwalu jest działanie na rzecz integracji środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem lokalnym. Narzędziem tego zjednoczenia jest film. W  programie Małego Festiwalu Ty i Ja organizowanego w Jaśle znajduje się projekcja 6 filmów krótkometrażowych. Będzie można zobaczyć między innymi historię osób, które ucierpiały w wyniku wybuchu bomb, przyglądnąć się zawodnikom biorącym udział w  Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w pływaniu, a także zobaczyć historię rodziny opiekującej się chorą na Alzhaimera babcią.

Projekcji filmów będzie towarzyszyć wystawa prac pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Foluszu oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie.

Serdecznie zapraszamy

04. września (czwartek) o godz. 17:00 do Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle

Wstęp wolny

MDK Jasło