niedziela, 14 lipca, 2024

Ferie 2023 z MDK w Jaśle – podsumowanie

0
<strong>Ferie 2023 z MDK w Jaśle – podsumowanie</strong>
eksperymenty, fot. MDK
Udostępnij:

Tegoroczne ferie w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle zgromadziły setki dzieci w różnym wieku, od tych najmłodszych przynoszonych na rękach przez rodziców, aż po najstarszych, którzy czas wolny od zajęć lekcyjnych wykorzystali na rozwój swoich talentów.

W pierwszym tygodniu odbyła się półkolonia, w której udział wzięło 25 dzieci w wieku 7 – 11 lat. Grupa pod okiem nauczycieli MDK przez 8 godzin dziennie integrowała się,  bawiła i zwiedziała okoliczne atrakcje.

W ciągu dwóch tygodni feryjnych nauczyciele MDK zaproponowali dzieciom udział w zajęciach fotograficznych („Spotkania z fotografią dawną” – 17-19.01. i 24-26.01.), ruchowych („Zabawy ruchowe z rówieśnikami” – 20.01. i 24.01.), z eksperymentami („Mały naukowiec”- 25.01.), nauki gry na instrumentach („Warsztaty gry na keyboard, saksofon, klarnet” – 16-20.01.), ogólnorozwojowych dla najmłodszych („Jeden smyk, drugi smyk do eMDeKu biegnie w mig” – 25.01.). W Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej odbył się także czterodniowy plener malarski (16 – 19.01.) dla najstarszych uczestników sekcji plastycznej MDK.

W pierwszym tygodniu ferii Młodzieżowy Dom Kultury odwiedził Teatr Lalek Marka Żyły z Rybnika (spektakl „Piracka przygoda” – 18.01.). Zabawna historia piratów rozbawiła publiczność, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Najmłodsi jeszcze długo po przedstawieniu robili sobie zdjęcia z artystą i jego lalkami, cytowali bohaterów i sami próbowali animacji kukiełkami. Dzień wcześniej (17.01.) odbył się Świąteczno-Noworoczny Koncert Zespołu Wokalno-Tanecznego ISKIERKI, który jak zawsze zgromadził liczną publiczność.

Na półmetku ferii, w niedzielę 22.01. odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci szalały przez dwie godziny, korzystając nie tylko z zabaw tanecznych przygotowanych przez zespół Ziqa Fun, ale także z pozostałych atrakcji, takich jak: brokatowe tatuaże, modelowane baloniki, malowanie twarzy, czy zwiedzanie ogromnej bańki mydlanej XXL.

W drugim tygodniu – w ramach Feryjnych warsztatów artystycznych, dofinansowanych z budżetu Powiatu Jasielskiego – odbyły się warsztaty z przeróżnych dziedzin. Warsztaty szycia ozdób do włosów (26.01.), warsztaty Młodego Majsterkowicza (27.01.), warsztaty z Robotyki LEGO zgromadziły ponad 50 dzieci, które na zajęciach zdobyły nowe umiejętności oraz twórczo spędziły swój czas wolny.

W ostatnim tygodniu odbył się także Koncert Noworoczny (26.01.), w którym wystąpili wychowankowie sekcji wokalnej, gry na instrumentach, recytatorskiej i Zespołu Wokalno-Tanecznego ISKIERKI. Bardzo licznie zgromadzona publiczność nie tylko podziwiała występy, ale także kolędowała razem z dziećmi  i ponownie wprowadziła się w klimat świąteczny.

Czas ferii zimowych w MDK w Jaśle to intensywny czas rozwoju, nauki, rozrywki i świetnej zabawy. W poszczególnych wydarzeniach udział wzięło prawie tysiąc osób z Jasła i powiatu jasielskiego.

MDK